Solinsko srce ljubavi
Autor: Sanja Matić, 3. 12. 2023.

U subotu 2. prosinca 2023. u našoj školi, povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, održana je priredba pod nazivom "Tu sam – vidi što sve mogu!".

U priredbi su sudjelovala djeca iz Centra za odgoj i obrazovanje "Juraj Bonači", "Slava Raškaj", dječjeg vrtića “Labud”, samostana “sv. Rafael” te djeca Osnovne škole kralja Zvonimira i Osnovne škole kraljice Jelene. Svečanost su uveličala djeca iz Udruga: “Moje dijete”, “Srce”, “Zvono”, "sindrom Down 21-Split" kao i Udruge za inkluziju “Lastavice”.  Organizator cijele manifestacije je Udruga “Moje dijete” i grad Solin.

Prisutni posjetitelji uživali su u brojnim recitacijama i pjesmama koje su im djeca predstavila. Izvedba pojedinačnih i skupnih nastupa pokazala je što su sve, tijekom godine, naučila djeca s teškoćama u razvoju i osobe s invalidetom. Volonteri iz Udruge sluhih i nagluhih osoba "Svjetlost" iz Solina simultano su prevodili program na znakovni jezik. Priredba je bila tek djelić bogate petodnevne manifestacije Solinsko srce ljubavi.

Manifestacija se nastavlja u narednim danima. Podržite Solinsko srce ljubavi svojim prisustvom njihovim događajima.