Udruga Duga - savjetovalište za žrtve obiteljskog nasilja
Autor: Sanja Matić, 25. 3. 2024.

"Odluka o izlasku iz kruga obiteljskog nasilja je isključivo na žrtvi, a u tome je iznimno bitna podrška okoline. Ako ste svjedok ili žrtva obiteljskog nasilja u Udruzi DUGA pružit ćemo Vam sve potrebne informacije i podršku.
Unutar našeg Savjetovališta pružamo pomoć žrtvama i svjedocima obiteljskog nasilja kroz program anonimnog i besplatnog savjetovanja. Udruga DUGA nalazi se na adresi Zvonimirova 75 u Solinu a za sve dodatne informacije obratite nam se na broj telefona 021/261-352.

Projekt "Siguran kutak: savjetovalište za žrtve obiteljskog nasilja", osmišljen je s ciljem pružanja psihosocijalne podrške žrtvama i svjedocima obiteljskog nasilja, a sredstva za njegovu implementaciju osiguralo je Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

Promotivni video za projekt je realizirao Toni Mijač a u izradi su sudjelovali: glumica Tana Mažuranić, direktor fotografije Josip Šarić te Dominik Belančić, Josip Pastuović i Ivana Lončar. ''