SVEČANO PODIZANJE ZELENE ZASTAVE
Autor: Zdravko Pelivan, 13. 6. 2012.

U Osnovnoj školi kraljice Jelene u Solinu upriličena je priredba povodom stjecanja prestižnog statusa Međunarodne eko-škole i podizanja Zelene zastave s njezinim znakom.

Eko-škola međunarodni je program kojemu je cilj ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava te u svakodnevni život učenika i djelatnika škole. Zadaća programa je odgojiti mlade generacije da budu osjetljive na pitanja okoliša te da budu sposobne za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti. Škole koje ispune kriterije i koje brigu za okoliš promiču kao trajnu vrijednost i način življenja, dobivaju povelju o statusu Međunarodne eko-škole i  Zelenu zastavu sa znakom Eko-škole. Ulazak u ovaj program veoma je ozbiljan i važan korak, stoga su na njega u Kraljici Jeleni izuzetno ponosni.

Nazočne su pozdravili ravnateljica Vesna Kljaković, gradonačelnik Solina Blaženko Boban i Renata Lovrinčević-Buljan, predstavnica Guliver-energije koji je i kum školskog eko-programa Zdrav život.

U programu su sudjelovali učenici škole u samostalnim recitacijama i okupljeni u školskom zboru, PŠU-i Solinske mažoretkinje, KUD-u Jadro i Odredu izviđača pomoraca Posejdon- posada Salona.

Vrhunac programa bilo je podizanje Zelene zastave uz izvedbu školske eko-himne pod nazivom S rukom u ruci.

„Svjesni smo da smo na početku našeg puta i da moramo uložiti još mnogo truda. Ozbiljno ćemo shvatiti ovo priznanje i savjesno ćemo raditi na održavanju statusa. Čuvat ćemo okoliš, bit ćemo aktivni u podizanju svijesti o donošenju ekološki pozitivnih odluka. Jednostavno rečeno -  živjet ćemo „eko“!“, istaknula je ravnateljica Kljaković.