Dan škole 2017.
Autor: Zdravko Pelivan, 17. 1. 2018.

Dana 6. listopada 2017. godine svečanim programom proslavili smo Dan škole.

Na samom početku programa okupljenim učenicima i njihovim roditeljima, djelatnicima i uzvanicima obratila se ravnateljica Vesna Ružić. Istaknula je projekte u koje smo kao škola uključeni kako bismo kroz njih potaknuli učenike da brinu za svoje zdravlje, da budu osjetljivi na pitanja okoliša, da budu sposobni za donošenje odluka o razvitku društva te da prihvaćaju različitosti i spremno pružaju pomoć i zaštitu svima kojima su potrebne. Učiteljima je čestitala Dan učitelja te im je zahvalila na suradnji – na trudu, znanju i strpljenju koje ulažu u svakodnevni rad.

S nekoliko prigodnih riječi okupljene su pozdravili gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević i Tomislav Đonlić, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Najmlađoj solinskoj školi čestitali su rođendan, a Đonlić je obećao da će se ugradnja lifta za djecu s poteškoćama u kretanju dovršiti do Božića.

Priredbu je otvorio školski zbor koji nam uvijek svojom pjesmom zagrije srca i izmami osmijeh. Uslijedili su pojedinačni i skupni nastupi učenika škole koji su kroz stihove i pjesmu pokazali ljubav prema domovini, gradu, obitelji i – školi. Program su vodili učenik petog razreda Tomislav Roguljić i učenica sedmog razreda Nika Teklić.