MALA GENIJALKA HANA PERIĆ-TREĆA NA MEĐUNARODNOJ OLIMPIJADI IZ MENTALNE ARITMETIKE
Autor: Zdravko Pelivan, 17. 6. 2018.

Učenica trećeg d razreda naše škole, Hana Perić, postigla je fenomenalan uspjeh na Međunarodnom natjecanju iz mentalne aritmetike u Beogradu 10. lipnja 2018. i u svoj Solin se vratila s peharom i brončanom medaljom. Za natjecanje se pripremala u školi Malac genijalac u Splitu, od veljače 2018.pod vodstvom mentorica, master učiteljica mentalne aritmetike  i u kratkom roku pokazala izuzetne sposobnosti. Da je Hana genijalka u njenom razredu nije novost. Njeni suučenici su potvrdili kako Hana sve rješava točno i brzo, nezasita je u rješavanju zadataka pa njena učiteljica Dubravka Mišadin mora uvijek imati joker zadatak za nju.

Kao pravu olimpijku, učenici 3.d su dočekali Hanu pjesmom i radosnim usklicima. Svi su se tiskali kako bi joj čestitali i potapšali je. Hana je bila vrlo iznenađena, ali se brzo snašla kad su uslijedila „novinarska“ pitanja znatiželjnih trećaša. Donosimo niz njezinih odgovora.

Jesi li zadovoljna svojim uspjehom?

- Jako sam zadovoljna trećim mjestom. Kad sam vidjela 1200 djece iz 15 zemalja, bila sam uplašena. Ali čim je krenulo rješavanje zadataka , samo sam mislila kako je važno ostati koncentriran i pokazati za svoju domovinu najbolje što znaš.

Koliko si zadataka riješila i u kojem vremenu?

- Riješila sam 80 zadataka u 12 minuta.

Kako si se osjećala nakon objave rezultata?

- Jako uzbuđeno, neočekivano sretno, uspješno.

Kako je to biti na postolju za pobjednike?

- Kad sam primila pehar, bila sam najviše uzbuđena. Na postolju sam  razmišljala o svemu što sam naučila od prvog dana i kako je lijepo kad to uspiješ pokazati.

Dok je nekoliko znatiželjnika proučavalo tvrdoću Hanine medalje, Hana je već rezala tortu , otvarala dječji pjenušac i častila prijatelje. Ubrzo je sjela na svoje mjesto i prihvatila se školskih obaveza, kao da se ništa strašno nije dogodilo.

HANA, TI SI NAŠ PONOS, ČESTITAMO TI NA IZVRSNOM USPJEHU!

Dean Milanko, prof.