5. SMOTRA DJEČJEG STVARALAŠTVA LIPI ZAVIČAJU MOJ
Autor: Zdravko Pelivan, 19. 6. 2018.

5.lipnja 2018. održana je 5. smotra dječjeg stvaralaštva Lipi zavičaju moj čiji su nositelji Mali čuvari baštine Osnovne škole kraljice Jelene iz Solina i to učenici 1.a,2.c,3.c,3.d,4.b,5.b i PS. To je završna manifestacija istoimenog projekta kojim se kroz nastavne i izvananstavne aktivnosti s djecom tijekom školske godine  nastoji očuvati zavičajna baština. Pri tom je vrlo važna suradnja s roditeljima, bakama i djedovima kako u usmenoj predaji baštinskih sadržaja, tako i nazočnosti u gledalištu na sam dan smotre.

Marljivi učenici su pod vodstvom svojih razrednih učiteljica: Orlande, Ane, Marijane, Dubravke, Dolores i Milice te prof. Anite tijekom i ove šk.g. izrađivali mozaike, pjevali, plesali i recitirali na zavičajnom govoru i pripremili godišnje predstavljanje projekta u obliku smotre.

Smotru je tradicionalno otvorila naša ravnateljica Vesna Ružić koja je naglasila nesebičnu potporu roditelja u održavanju ovog projekta, izložbe i same smotre te se zahvalila Javnoj ustanovi Zvonimir na svesrdnom gostoprimstvu svih godina, a srdačnu  dobrodošlicu je poželjela gostima: djeci i odgajateljicama iz DV Pinokio i dječjoj folklornoj skupini KUD-a Salona s voditeljima.

Nakon toga nestrpljive nožice malih prvaša zaplesale su poskočice Hopsa sa i Ja sam muzikaš i razgalile prepuno gledalište. Da su najmlađi i najslađi pokazala su djeca iz DV Pinokio izvodeći tradicionalne pučke napjeve ojkanja. Mali čuvari baštine izveli su osebujan program bilo da su nastupili u skupinama ili samostalno, a djeca iz KUD-a Salona su besprijekorno izvela Ražanačko kolo. Program su animirale i vodile učenice Ana Kolić i Emanuela Rapić.

Ovu smotru obogatili smo odijevanjem djece u narodne nošnje, što je njih i sve nazočne oduševilo.

Neposredno prije smotre učiteljice Marijana i Milica otvorile su impresivnu likovnu izložbu mozaika u Maloj galeriji, koja se mogla razgledati do 7.lipnja 2018. Radove za izložbu izrađivali su  učenici samostalno ili u paru s roditeljima i tako pokazali koliko je važno partnerstvo roditelja i škole.

U želji da nam projekt još dugo živi: Zdravi i veseli bili i dogodine se vidili!

Dubravka Mišadin, učiteljica

FOTOGALERIJA