XXII. tjedan talijanskog jezika u svijetu – Talijanski jezik i mladi
Autor: Antonija Barić, 2. 11. 2022.

Povodom obilježavanja XXII. tjedna talijanskog jezika u svijetu, a pod nazivom L'Italiano e i giovani, naše učenice 5.a razreda, Tonka Bašić i Antea Bošković sudjelovale su u prigodnom programu 21. listopada 2022. godine u Kinoteci „Zlatna vrata“ s pjesmom Mi piace l'italiano. Učenice su zajedničkim snagama uz malu pomoć učiteljice osmislile tekst ove pjesmice kao i melodiju tijekom izvannastavne aktivnosti Talijanska grupa u školskoj godini 2021./2022. Antein otac nam je odsvirao pjesmicu na klavijaturama te poslao snimku za potrebe priredbe na čemu mu od srca zahvaljujemo. Uživale smo u priredbi kao izvođači i gledatelji te se naučile snalaziti u kulturnoj ustanovi i u velikom timu. Drago nam je što smo upoznale nove prijatelje i naučile  nešto više o talijanskoj kulturi.

Anet Plenković Račić