4. NACIONALNA KAMPANJA SAĐENJA STABALA U RH
Autor: Sanja Matić, 22. 2. 2023.

U petak 17.veljače, naša škola se priključila 4. NACIONALNOJ KAMPANJI SAĐENJA STABALA U RH.

U suradnji sa udrugom Zasadi stablo, ne budi panj , djelatnici i učenici su u dvorištu škole posadili nove autohtone sadnice lavandi, ružmarina, žrnovačke jabuke, lovora, limuna koje je donirala tvrtka Declathon – partner i sponzor projekta.

Prije sadnje, sudionici su poslušali edukaciju o sadnji i uzgoju autohtonih biljaka koju je održala gospođa Mateja Angelina Kramar- osnivačica i predsjednica udruge Posadi stablo, ne budi panj. Među ciljevima udruge je revitalizacija urbanih zelenih površina, pomoć odgojno- obrazovnim ustanovama u sadnji autohtonih stabala kako bi povećali bioraznolikost, i odgovorili na izazove globalnih klimatskih promjena.

Naša škola je ovom akcijom dala doprinos očuvanju prirode lokalne zajednice i podizanju ekološke svijesti u provođenju strategija ublažavanja posljedica klimatskih promjena prema EU standardima.

Učenici, djelatnici i partneri škole u ovom projektu su vrijedno radili ali se i zabavili u zajedničkom druženju i uređenju školskog vrta. Veselimo se novim ekološkim akcijama!

Ana Teklić, učiteljica biologije i kemije