Doček plivačice Dine Levačić u Mravincima
Autor: Antonija Barić, 22. 3. 2023.

Oduvijek smo s ponosom isticali uspjehe naših učenika, a među mnoštvom lica koje je provelo školske dane u našim klupama, vrijedi istaknuti našu bivšu učenicu iz Mravinaca, plivačicu Dinu Levačić, koja nas godinama oduševljava svojim podvizima.

Dina je 14. ožujka 2023., na svoj dvadeset sedmi rođendan, preplivala 23 kilometara dugačak Cookov prolaz na Novom Zelandu i tako ispisala povijest. Postala je najmlađa plivačica koja je ispunila tzv. „Oceanovih sedam“ (eng. The Oceans Seven), izazov u daljinskom plivanju koji se sastoji od sedam plivačkih maratona. Dina ga je uspjela preplivati za 11 sati te je dvadeset druga u nizu plivača kojima je to pošlo za rukom.

U srijedu 22. ožujka 2023. na Svjetski dan voda, točno u 17 sati, stanovnici Mravinaca svečano su dočekali svoju Dinu u parku pored igrališta HNK „Sloga“ Njezin dolazak popraćen je bakljadom i špalirom solinskih mažoretkinja i djece iz HNK „Sloga“, uz publiku sastavljenu od njezinih sumještana, prijatelja, rodbine, učenika i učitelja naše Područne škole Mravince, ravnateljice naše škole Vesne Ružić te mnogih drugih. Svi prisutni ispratili su je s osmijehom na licima, pjesmom na usnama, transparentima u znak podrške, ispunjeni srećom i ponosom.

Na pozornici ju je dočekalo cvijeće, a otvaranjem boce šampanjca i službeno je započelo slavlje. Čestitke su joj uputili predsjednik Mjesnog odbora Mravince Tomislav Tente, gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević i župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban. Publici se obratila Dinina majka Željana koja je istaknula da je u sedam godina, otkad je Dina u ovome projektu, bilo mnoštvo uspona i padova, ali da nisu sumnjali da će ostvariti uspjeh. Zahvalila je svima koji su pomogli cijeloj obitelji u ostvarivanju ovoga pothvata. Dina je također uputila nekoliko prigodnih riječi, istaknuvši da nije očekivala ovakav doček. Navela je da je za nju plivanje sastavni dio njezina života i da joj treba netko sa strane naglasiti vrijednost svega toga što radi. Dodala je da je bilo dana kada nije imala snage ni vidjeti bazene, ali uspjela je zahvaljujući trudu i radu. Završila je govor riječima da je ovo za nju pustolovina koju će pamtiti čitav život i da, premda uz njezine rezultate piše samo njezino ime, iza njezinih uspjeha na svim životnim poljima stoji mnoštvo ljudi, koji su joj velika podrška

I mi se pridružujemo čestitkama našoj dragoj Dini, a ne sumnjamo da je ovaj uspjeh samo jedan u nizu izazova koji ju čekaju u daljnjem životu.

U prilogu možete pogledati kako je izgledao svečani doček u Mravincima.