1. mjesto ''TJEDAN MOZGA 2023.''
Autor: Antonija Barić, 15. 5. 2023.

Učenici 1.c ove godine su se pridružili kampanji Brain awareness week koja popularizira znanja o funkcijama mozga a u Republici Hrvatskoj se održava 22. godinu zaredom. Sve te godine cilj je ove kampanje bio upoznati širu javnost sa značenjem istraživanja mozga u 21. stoljeću, Stoljeću uma.

Naučili smo što se događa u našem mozgu kad se prepadnemo, koji dijelovi mozga su odgovorni za strah, a koji za smirivanje straha, što uraditi kada se preplašimo prije spavanja i kako se efikasno smiriti kada shvatimo da smo se prepali. Predavanje je u potpunosti bilo prilagođeno učenicima ove dobne skupine i s velikim zanimanjem su ga pratili te sudjelovali u razgovoru nakon predavanja.

Na kraju su učenici radili likovne i literarne radove, te ih poslali na natjecanje. Učenica Anamaria Hrgović je našoj školi donijela 1. mjesto u literarnim radovima. Čestitamo Anamariji i njenoj učitelji Sanji!

KAKO RASTE MOZAK

MOŽDA SMO MALI

DA BI SVE ZNALI.

OSIM IGRE I UČENJA,

DA NAM NEMA VIŠE MUČENJA

MOZGU TREBA HRANE

DA NE TROŠIMO UZALUD DANE.

A HRANA ZA MOZAK JE OVO

DA SVAKI DAN NAUČIŠ NEŠTO NOVO.

ETO, TAKO RASTE MOZAK!

Anamaria Hrgović, 1.c (mentorica Sanja Ivančić)