Sudionici solinskog Mystery of History projekta na 2.transnacionalnom sastanku u Sloveniji
Autor: MAJA PLETIKOSIĆ, 1. 6. 2018.

U sklopu Erasmus+ projekta Mystery of History održan je 2. transnacionalni sastanak u Sloveniji, Ptuj u vremenu od 24.-25.svibnja 2018.g. Na ovom sastanku prisustvovali su svi predstavnici projekta Erasmus+ projekta Mystery of History (dvije škole iz Italije, Ferrara i Piacenza , škola Primorski Dolac iz Hrvatske, Osnovna šola Mladika u Ptuju kao naš domaćin i koordinatori iz OŠ kraljice Jelene iz Solina.

Ovom prigodom otputovalo je pet učiteljica na radni sastanak i svaka je trebala kroz kratko izlaganje rezimirati dosadašnje uratke svih partnera na projektnim aktivnostima. Tako je koordinatorica projekta Nives Bogdan bila zadužena za web stranicu projekta i e-Twinning  platformu, Jelena Kelava za evaluaciju, Zdenka Jerković i Edita Rizvan za radionicu o korištenju web 2,0 alata u nastavi i  Maja Pletikosić za diseminaciju.

U Ptuju su im zaželjeli dobrodošlicu gradonačelnik grada Ptuja Miran Senčar, ravnatelj škole Bogomir Širovnik te mnogobrojni djelatnici škole. Učenici su ih dočekali lijepim glazbeno scenskim programom.

Radni dio sastanka odvijao se u jutarnjim i popodnevni satima i svi članovi projekta aktivno su sudjelovali iznoseći svoje stavove, ideje, razmjenjujući primjere dobre prakse, inovativne alate korištene u nastavi, kreativne radionice u kojima su učenici sudjelovali, razgovarali o prethodnim i planirali buduće  aktivnosti,  usaglašavali stavke vezane za financije…

Također su posjetili prekrasni barokni dvorac na brežuljku iznad Ptuja iz XII. stoljeća, sudjelovali u radionici pozlate (tehnika ukrašavanja zlatnim listićima), prisustvovali uprizorenju baroknog plesa te se upoznali s aktivnostima još jednog Erasmus+ projekta ptujske gimnazije pod nazivom Cup of creativity (https://www.facebook.com/acocreativity/).

Svi sudionici projekta uistinu su sudjelovali u hvalevrijednom sastanku.

Sve ove, a i brojne druge aktivnosti koje nismo spomenuli postigle su svoj cilj,a to je bila potreba za osuvremenjivanjem nastave i proširivanje vidika te jačanje brojnih kompetencija kako učenika tako i učitelja.

Zahvale idu slovenskom timu koji ih je tako lijepo i nesebično ugostio.

Klikom na link pogledajte vedeo uradak naše talijanske kolegice Susanna Losciale.

Dean Milanko, prof.