Svečano otvorenje nove učionice i prijem učenika prvoga razreda u Područnoj školi Mravince
Autor: Sanja Matić, 7. 9. 2022.

5. rujna, prvi dan nastave u školskoj godini 2022./2023., u Područnoj školi Mravince razdragano je dočekalo dvadeset učenika prvoga razreda. Njihov prvi susret sa školskim klupama i upoznavanje s učiteljicom Mericom Pervan obilježen je uz obilje pjesme, plesa i veselja.

Uz malene prvašiće i učenici ostalih razreda Područne škole Mravince imali su razloga za sreću: naime, njihova škola dobila je kao pojačanje novu učionicu na katu, nekadašnji učiteljski stan. Područna škola Mravince trenutno broji osamdeset i pet učenika s tendencijom rasta svake godine, stoga je i potreba za novom učionicom proizašla iz same te činjenice. Svečanome otvaranju učionice, kao i prigodnome programu povodom dolaska učenika prvoga razreda, nazočili su župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban, pročelnik Upravnoga odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije Tomislav Đonlić, ravnateljica  Osnovne škole kraljice Jelene Vesna Ružić kao i učiteljice Merica Pervan, Edita Rizvan, Marija Komljenović, Dragica Kuzmičić te Zrinka Ivančić, uz učenike, njihove roditelje i mnoge druge.

Nakon odslušanih taktova himne „Lijepa naša domovino“, svim prisutnima prigodne su riječi uputili župan Blaženko Boban te ravnateljica škole Vesne Ružić. Zatim je uslijedio svečani program koji je uspješno vodilo dvoje učenika četvrtoga razreda, a učenici drugih, trećih i četvrtih razreda svojim su mlađim kolegama, kao i drugim uzvanicima, pokazali svu raskoš svojih talenata. Učenik i učenica trećega razreda nadahnuto su recitirali pjesmu „Mirjana i Luka“ Tonča Petrasova Marovića, uslijedilo je zborno izvođenje pjesme „Evo san ti doša“, a svečanost je završila plesom „Ungaresca“ u izvedbi učenika četvrtoga razreda, na oduševljenje svih prisutnih.

Osim bogatoga programa, sve učenike razveselili su i simbolični pokloni Splitsko-dalmatinske županije: majice s natpisom škole kao i pripadajući platneni ruksaci u plavoj i bijeloj boji. Uzbuđeni prvašići rado su pozirali u majicama u društvu čelnika Splitsko-dalmatinske županije, ravnateljice te svojih učiteljica. Ne sumnjamo kako će im ovaj dan zasigurno ostati u vječnome sjećanju, a ovim putem još jednom svim učenicima, učiteljima i roditeljima želimo uspješnu školsku godinu!

Ines Džaja, prof.

Priloženi dokumenti: