Šesnaesti rođendan naše škole
Autor: Antonija Barić, 11. 10. 2022.

Nakon gotovo tri godine stanke, 7. listopada napokon je svečano obilježen Dan naše škole. Za svoj šesnaesti rođendan, škola je kao poklon dobila samo najbolje od dječjega scenskog stvaralaštva: obilje pjesme, plesa i recitacija.

Program proslave započeo je izvedbama školskoga zbora pod vodstvom učiteljice Glazbene kulture Mirjam Zubanović, a zatim se ravnateljica škole Vesna Ružić prigodnim riječima obratila svima prisutnima. Posebno je izdvojila troje djelatnika škole koji su otišli u zasluženu mirovinu: učiteljicu Hrvatskoga jezika Suzanu Bačić, učitelja Tjelesne i zdravstvene kulture Tončija Banovića te učiteljicu razredne nastave Anu Zednik. Učiteljica Ana i učitelj Tonči prisustvovali su priredbi te su se pridružili ravnateljici na pozornici gdje su im uručeni prigodni pokloni kao uspomene i zahvale za njihov dugogodišnji rad. Ana Zednik obratila se svim uzvanicima prisjetivši se svojih učiteljskih početaka, dok su Tončija Banovića svi prisutni, a posebice njegovi bivši učenici, pozdravili gromoglasnim pljeskom. Osim novopečenih umirovljenika, ravnateljica je predstavila i sve one učitelje i djelatnike škole koji su svojim radom zaslužili statuse na koje smo svi ponosni: mentore Marijanu Bandić Buljan, Marijanu Gudić, Sanju Ivančić, Sanju Matić, Dubravku Mišadin, Editu Rizvan; savjetnike Nives Bogdan, Milicu Duvnjak, Zdenku Jerković, Jadranku Sučić i Zdravka Pelivana te izvrsnu savjetnicu Anitu Čupić. Ravnateljica je nakon toga riječ prepustila Daliboru Ninčeviću, gradonačelniku Solina koji je, među ostalim, poručio učenicima da je važno učiti i stjecati nova znanja, ali također i stjecati nova prijateljstva te zdravo odrastati. Potom su učenici preuzeli glavnu riječ te svojim nadahnutim izvedbama oduševili publiku, koju je kroz cijeli program izvrsno vodila učenica osmoga razreda Emanuela Rapić. Vrijedi spomenuti da su mnoge recitacije bile u znaku učitelja, čime se simbolično obilježio i Svjetski dan učitelja koji se slavi 5. listopada. Cijela svečanost zaokružena je veselim plesom učenika 2. a koji su svoju pozitivnu energiju prenijeli i na publiku.

Još jednom čestitamo Dan škole svim našim djelatnicima, učenicima i roditeljima!