Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige
Autor: Nives Bogdan, 11. 11. 2022.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, učenici prvog i drugog razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Solin, Ogranak Mravince-Kučine.

Knjižničarka Andrijana Sanader uputila im je toplu dobrodošlicu i održala je zanimljivo predavanje. Podsjetili su se što je knjižnica, a što knjižara, upoznali su organizaciju rada Knjižnice, odjele i način smještaja knjiga na policama. Razgovarali su o pravilima ponašanja u knjižnici, načinu posudbe knjiga, odnosu prema posuđenim knjigama, vremenskom roku posudbe knjiga.

Učenici koji još uvijek nisu članovi Knjižnice dobili su informacije kako to mogu postati.

Razgovarali su o knjigama koje oni vole čitati, knjigama o životinjama, putovanjima, svemiru, najdražem lektirnom djelu.

Knjižničarka je djeci pročitala priču "Ružno pače", koja im se svidjela. Iznosili svoje osjećaje nakon poslušane bajke, razgovarali o najljepšem, najsretnijem i najtužnijem događaju u priči i zaključili da nije lijepo rugati se nekome samo zbog toga što izgleda drugačije.

Na kraju ovog divnog druženja knjižničarka je svima podijelila vodiče kroz knjižnicu i straničnike.