Dan sigurnijeg interneta 2020.
Autor: EDITA RIZVAN, 12. 2. 2020.

Učenici 3.r. PŠ Mravince obilježili su Dan sigurnijeg interneta 2020./Safer Internet Day 11.02.2020. Cilj našeg sata bio je promicanje sigurnog i odgovornog načina korištenja digitalne tehnologije kao i komunikacija (pristojno ponašanje na internetu).

Učenici su naučili :nabrojiti pravila ponašanja na internetu, prepoznati svoje i ponašanje drugih, prilagoditi svoje ponašanje pravilima, utjecati na druge svojim pozitivnim primjerom, prisjetili su se da je digitalni ugled skup informacija objavljenih o nekome na internetu i zaključili  da na digitalni ugled utječu svi njihovi tragovi u komunikaciji (poštivanju pravila na internetu, poruke na mobitelu, komunikacija pri igranju on-line igrica) na IT uređajima.

Pogledali smo prezentaciju “Pristojno ponašanje”. Nakon toga odigrali smo nekoliko igrica kao npr. „Ispeci pa reci”...

Na samom kraju rješavali smo kvizove kako bi provjerili i utvrdili stečena znanja.

FOTOGALERIJA:

Dan sigurnijeg interneta 2020. u 3.r. PŠ Mravince