Grad Solin prijatelj djece
Dječje gradsko vijeće Grada Solina i Dječji gradonačelnik
Autor: Zdravko Pelivan, 17. 1. 2018.

Dana 15.4.2015.godine u vremenu od 13.00 -14.00 sati održano je po prvi puta izbori za Dječje gradsko vijeće Grada Solina.
Dječje gradsko vijeće je predstavničko tijelo koje broji 21 vijećnika dječjeg uzrasta od 11. do 13. godina života iz osnovnih škola na području Grada Solina i bira se na mandat od 2 godine (2015./ 2017.).Dječje gradsko vijeće će se baviti o ostvarivanjima prava na izražavanje mišljenja o svim bitnim pitanjima koja se tiču djece u svezi škole i svakodnevnih životnih tema na razini cijelog grada.Tajnim glasovanjem između deset kandidata u OŠ kraljice Jelene izabrani su: Vana Bešker 6.b, Mario Vuković 6.a, Nikola Frane Marović 5.e, Antea Šolić 6.d, Ana Ugrina 7.a, Ivan Bućan 6.e i Luka Pažanin 5.d.Čestitamo izabranim učenicima i želimo im puno uspjeha u radu.

Učenik naše škole Ivan Bućan iz 6.e razreda je izabran za dječjeg gradonačelnika grada Solina!

Solin je dobio i dječjeg gradonačelnika! To je 12-godišnji Ivan Bućan iz Mravinaca, učenik 6. e razreda Osnovne škole Kraljice Jelene u Solinu, koji će tu dužnost obavljati iduće dvije godine. Većinom glasova izabrali su ga njegovi kolege, dječji gradski vijećnici, na prvoj konstituirajućoj sjednici tog novog tijela. Njegove dvije zamjenice su Mia Bradić učenica je 6. b razreda Osnovne škole Don Lovre Katić i Andrea Dadić iz 5. a razreda OŠ Vjekoslav Parać.