Festival znanosti
Autor: Sanja Matić, 24. 4. 2024.

Festival znanosti manifestacija je koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima u području znanosti, poboljšanja javne percepcije znanstvenika te motiviranja mladih za istraživanje i stjecanje novih znanja. Kroz niz zanimljivih aktivnosti na odabrane teme cilj je prezentirati znanost na popularan, vedar i razumljiv način.

U našoj školi, u sklopu Festivala znanosti, održana je radionica na temu Praktična inteligencija koju su vodile učiteljice Marijana Gudić i Marijana Bandić Buljan. Posjedovanje visoke praktične inteligencije znači da je osoba sposobna brzo rješavati probleme i samouvjereno se suočavati s novim izazovima. Održivost resursa našeg planeta u konačnici ovisi o našem djelovanju kao građana. Koliko vozimo, što jedemo, imamo li kućne ljubimce i recikliramo li; sve su to pojedinačne radnje koje utječu na održivost Zemljinih resursa.

U tjednu od 22.4-26.26.4. smo domaćini učenicima i učiteljima iz grada Bochnia iz Poljske u sklopu Erasmus + projekta. Rado su sudjelovali u svim aktivnostima Festivala znanosti u našoj školi. Iskazali su želju za organiziranjem slične aktivnosti u svojoj državi. Kao poticaj za održivi način života učenici su izradili voštane krpice koje zamjenjuju plastične vrećice za spremanje hrane, balzame za usne te kugle za kupanje od sastojaka iz kuhinje.

Prezentaciju možete pogledati OVDJE

Napisali: Marijana Gudić i  Marijana Bandić Buljan